• SZYBKO,
 • SPRAWNIE, BEZPIECZNIE

Pneumatyczny namiot dla straży pożarnej

Tego typu namioty mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być użytkowane jako namioty ratownicze na miejscu działań, z przeznaczeniem na zabezpieczenie medyczne, kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe, jako bazy grup poszukiwawczo-ratowniczej z funkcją socjalno-noclegową czy magazyn sprzętu. Sprawniejsze i szybsze opanowywanie sytuacji podczas długich i trudnych akcji ratowniczych. 

 • Nie wymaga stałego podłączenia do prądu

  Nie wymaga stałego podłączenia do prądu

 • Gotowość do 10 minut

  Gotowość do 10 minut

 • Lekki poliester PCV

  Lekki poliester PCV

 • Tworzy centra dowodzenia

  Tworzy centra dowodzenia

Łatwość w użytkowaniu

Każda ze ścian oraz podłoga w namiocie posiadają zamek umożliwiający odpięcie od reszty elementów, w celu szybkiego i łatwego czyszczenia. Dodatkowo, namiot można doposażyć w kotary dzielące namiot na kilka części (np. część sypialnianą i część dowodzenia). Każdy namiot wyposażony jest w antypoślizgową podłogę, wykonaną z tkaniny poliestrowej, obustronnie powlekanej PCV [675 g/m.²]. Możesz łatwo rozpiąć podłogę dla lepszego i wygodniejszego czyszczenia. Podłoga wyposażona jest w standardzie w czarno-żółty pas progowy, odznaczający wejście/wyjście do namiotu. 

Informacje techniczne

Namiot wykonany jest z obustronnie powleczonego polichlorkiem winylu poliestru o gramaturze 450g/m² oraz gazoszczelnych modułów o całkowitej masie 500g/m². Poszycie namiotu jest wodoszczelne, odporne na promieniowanie UV, a także ogniotrwałe według niemieckich norm DIN 4102 (B1). Namiot może zostać doposażony w system ARS do podtrzymywania ciśnienia, w przypadku jego utraty na wskutek wahań temperatur. Antypoślizgowa podłoga (B1) 675g/m² wyposażona jest w standardzie w czarno-żółty pas progowy, odznaczający wejście/wyjście do namiotu. W chłodniejsze dni można wyposażyć namiot w wydajną nagrzewnicę, która generuje w 100% czyste, suche i wolne od spalin ciepłe powietrze.

 
Namioty dla wojska

Namioty dla wojska

Pneumatyczny namiot wojskowy dedykowany jest dla służb szybkiego reagowania/kontroli granic. Mobilne centrum operacyjne sprawdzi się doskonale jako przygraniczny punkt kontroli, centrum dowodzenia czy bazy wojskowej.

Namioty medyczne

Namioty medyczne

Namiot sprawdzi się doskonale jako miejsce udzielenia pierwszej pomocy, punkty kontrolne przy szpitalach, mobilne systemy dekontaminacji, wydawanie żywności czy przyszpitalne strefy izolacji pacjentów.